Kundalini joogi on lakto-vegetariaan.

Põhialused leiab ka Ajurveeda toitumissüsteemist ning makrobiootilise toitumise süsteemist. Väga populaarne hetkel on ka toortoitumine siiski võiks iga inimene olla oma keha toitmisspetsialist. Toortoitumises on omad suurepärased plussid kuid on ka katsetamist ja kontrollimist soovitatavad nüansid. Soovitan, katsetada kuid meeles pidada, et ükski süsteem ei ole targem kui sinu enda keha ja tema vajadused. Äärmuslikkus igas valdkonnas on lõppkokkuvõttes kahjulik, kui imperatiiv ei tule seest. Toortoitumine sobib peenenergiatega "tantraga" vahetult tegelemise perioodil, ajutiselt. Kuna toit on samuti energia, siis algenergiale lähedasemad toiduained omavad kõrgemat kütteväärtust ning kehas toimivad efektiivsemalt. Toitumise puhul tuleks alustada siiski puhtast veest ja puhtast õhust, kvaliteetsest ööunest ja puhkusest. Kõik elemendid peavad koos tomima, siis oled ka toidu suhtest tundlik ja teed enda jaoks juba instinktiivselt parima valiku. Proovi ja katseta ja ole tundlik! Ole teadlik.

loe taimetoitlusest
http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html#1

 

Miks olla taimetoitlane? 

Inimesel on karnivooridest erinevalt pikk seedetrakt ning liha seedimine on raske ja võtab aega kuni kolm päeva.

Kui loom sureb, siis tema valgud lagunevad paari tunni jooksul vallandades erinevaid toksiine. Neid haldab algselt maks, kuid lõpuks ei suuda maks neid enam hoida ja need mürgid hävitavadki keha. 

Liha, kala ja munad toodavad happeid. Kui liha on sinu toitumise põhikomponent, muutub ka sinu veri happeliseks. Happeline veri on aga alus milles arenevad vähivormid.

Liha on suurim koresterooliallikas, mis viib südamehaigusteni.

Lihaloomad kes on liha saamiseks kasvatatud on toidetud kemikaalide ja hormoonidega.

Lihal kulub kolm päeva, et imenduda täielikult. Hea tervise huvides vajavad mehed toitu mis imenduks 24 tunni jooksul ja naised toitu mis imenduks 18 tunniga.

 

Päikese toidud

 Kasvavad umbes meetri jagu maapinnast kõrgemal.
Kiired, kergendava toimega kehale ja närvisüsteemile.
Näiteks: puuviljad, pähklid, avokaadod, datlid, kookos.

Maapinna toidud
Kasvavad maapinna peal. Kõrge toitainesisaldus, suured puhastajad.
Näiteks: oad, läätsed, riis,  teraviljad, rohelised köögiviljad.

Maa toidud, ehk mulla toidud
Kasvavad pinnase sees.
Tervendavad omadused, täis maaenergiat.
Näiteks: kartul, naeris, peet, küüslaik, ingver, sibul.

 

KLOROFÜLL EHK ROHELINE LEHT

Hemoglobiini ja klorofülli struktuurid on sarnased. Klorofüll on nn. taimede veri ja muudab päikesevalguse energiaks.

Klorofüll aitab vererakkudel hapnikku terves kehas transportida, vähendab kantserogeenide sidumist maksa ja muude organite DNA külge. Klorofülli rikkad toitud ehk kõik "värked rohelised lehed" srimuleerivad punaliblede tootmist. Juba väike kogus klorofülli stimuleerib punaste vererakkude sünteesi luuüdis. Seega klorofüll on verd ehitav toit. Verele on vaja rauda, vaske, kaltsiumi, C-vitamiini, B12, K, A-vitamiini, foolhapet ning püridoksiini. Neid leidub klorofülli sisaldavates taimedes.

  • antioksüdandi omadustega, võitleb vabade radikaalidega;
  • vabastab toksiinidest, mis on tulnud suitsetamise, reostuse ja toiduga;
  • stimuleerib punavereliblede tootmist;
  • aitab kaasa heale vereringele;
  • anti-kantserogeensed omadused: aitab vältida teatud haigused (nt vähk);
  • kiirendab haavade paranemist;
  • aitab puhastada halba hingeõhku.

Klorofülli on palju Clorellas, mille pulbrit võib sedada hommikumahladesse.

Spinat, roheline tee, eriti Jaapani Macha pulber ning kõik rohelised lehed.

Clorella ning roheline tee viivad kehast välja ka raskemetalle, mürke jne. Esialgselt tarvitamisel võib seetõttu ilmeda allergia, sest mürgid võivad eralduda ka naha kaudu, see peaks mööduma nädala jooksul kui puhastuskuuri jätkata.


MESI

Kõikidest teistest toiduainetest kõrgeimal seisab  Eesti mesi ja mesilaste tooted.

Mesi, õietolm, taruvaik, mesilasemapiim, mesilasmürk jne. Mee koostis on kõige ligilähedasem vereseerumile ning seetõttu ka mesi imendub kehasse imekiiresti. Ta on parim transportija viies näiteks taimeteede aktiivaineid otse verre. Mees ja õietolmus sisaldub kõike mis inimesel vaja läheb. Mett võiks tarvitada regulaarselt. Kõrge veresuhkru sisalduse korral, ära jätta muud magusained ja asendada need täielikult meetoodetega.

Mee puhul on oluline teada kust mesi pärit on, kes on selle korjanud ja purki pannud. Suurim oht on osta kauplusest meepurk mida toodetakse massidele ning millele on juurde segatud suhkrusiirupit, nagu seda teeb Saaremaa suurtootja. Võis segatakse hulka odavat hulgimett. Parim mis sa teha saad on leida omale oma mesinik, käia ära kohapeal ning veenduda ka et mesitarude ümbruses ei oleks suuri põlde mida väetatakse. Siis on oht, et mesilased korjavad saastatud õietolmu. (näiteks rapsipõllud). Soovitan looduskaitseala äärseid mesinikke ning neid kes viivad oma tarud otse metsa. (kanarbiku mee puhul)

Mesi peab jätma kurku kipituse või mõru järelmaitse, siis on tegemist õige meega ja mitte segatud sohimeega-suhkruga. Mee naturaalsust saab kontrollida majapidamispaberiga millele tilgutada mett. Kui mõne minuti pärast tekib vastasküljele märg plekk, on mesilastele suhkrut söödetud. Suhkrumee korral tekib plekk alati, naturaalse mee korral harva. Siiski kui on hea saagikus siis mesilased lihtsalt ei võta suhkrut. Seega kui ostab mett talvel siis õige mesi ei saa vedel olla. Vaid kuumutatud mesi võib olla vedel ning sellega on mesi kaotanud oma väärtuse. Kui soovid vedelat mett talvel, siis kuumuta ise, kuid mitte tule 40 kraadi muidu kaotab mesi ensüümid ja lenduvad ühendid, eeterlikke õlisid jne. Eelista seega väiksestesse purkidesse pakendatud mett. Parim aeg mett talveks varuda on suvi ja sügise algus kui äsja vurritatud mesi on veel vedel ning seda saab valada parajatesse nõudesse.

Mee ostmisel tuleb hinnata mee lõhna, maitset, homogeensust ja kristalliseerumise laadi. Mitte osta kristalliseerunud mett, mille peamisel kihil on riisumise jäljed. Sedasi võib olla kõrvaldatud mee peal olnud vedel kiht või prahitükid. 

Kvaliteedi kontrollimiseks võta lusikas mett ning hoia seda kaua suus. Naturaalse mee korral tekib suus kerge kipitus! Suhkrumeel seda ei ole.

Mee päritolu määratakse mees sisalduva õietolmu järgi. 1 grammis mees võib olla kuni 30 000 õietolmutera.

Minu lemmik on kanarbiku mesi ingveriga ja ingveri mesi puuviljasaltil on parim magustoit. Samas üks minu sõber mesinik soovitab tarvitada õitseaegadel just hetkemett mida mesilased korjavad. See pidavat olema väga kooskõlas mis parasjagu õitseb ja mida parasjagu inimene vajab. Samas ei tohiks mett kuumutada üle 40 kraadi sest siis kaob meest kõik hea ja kasulik.  (***Veski Talu, pressitud kanarbiku mesi, Nõmme turul müügikoht)

Kanarbik õitseb augustis ning teda saab korjata ka pisut jahedama ilmaga. Mineraalainete sisalduse poolest on kanarbik teistest suurema väärtusega, kanarbiku mett on alati vähem, ta on tihke ja keerulisem kätte saada ning see kajastub ka tihti hinnas. Tatra mett peetakse samuti aktiivainete poolest märkimisväärseks, kuid tema puhul häirib mind väga selle iseäralik lõhn. Kanarbik on aga pressituna karamelline, mõrkjas ning sulab suus. Lihtsalt suurepärane. 2012 on kanarbiku mett väga vähe, vihmaga mesilased ei lenda, külmaga ka mitte. Varuge oma mesi varakult ja soovitavalt otse mesinikult! Ärge mingil juhul ostke kauplusest kus on sisse segatud suhkrut, välismaist odavat kuumutatud siirupit.. ka Saaremaa suurtootjad teevad seda, lugege pärtiolu!

 

Mee omadustest: Mesilased korjavad õitelt nektarit või taimeosade eritist ning lisavad sellele ensüüme ning hormoone. Eemaldavad ülearuse niiskuse. Nii lõhustatakse liitsuhkur kergesti omastatavaks lihtsuhkruks glükoosiks ja fruktoosiks. See on õiemesi. On olemas ka lehemesi mida mesilased valmistavad puulehtedelt korjatud lehetäide väljaheidetest. Mesilaste saak sõltub aga kliimast ning saagivasel perioodil võivad mesilased korjata ka pilliroolt, teraviljadelt, ja muudelt taimedelt magusat vedelikku millest valmib mesikastemesi. Need kõik on erineva koostisega meed. Lehemesi ja õiemesi erinevad vee sisalduse ja mikroelementide poolest. Lehemett nimetatakse ka metsameeks. Nektaris on 75-80% vett mis on palju enam kui teistes meeliikidess. Mees on kokku rohkem kui 200 erinevat ühendit, sisaldades peaaegu tervet Mendelejevi tabelit.

Mida enam on mees glükoosi seda vähem on fruktoosi ja seda kiiremini mesi kristalliseerub. (rapsimesi) Mineraalaineid moodustavad 0.35% mee kuivainest. Inimene saab oma päevase mineraalainete vajaduse rahuldatud kui ta joob veele lisatud 2 tl.mett ja 2 tl. õunaäädikat. Ensüümid on need mis lõhustavad teisi aineid lihtsamateks. Mesi lahustub kiirest, läbib kiiresti neerud ning puudub happeline reaktsioon suus, ühtlasi mõjub rahustina. Vitamiinide kogus sõltub suuresti mee sordist. C vitamiini säilib kergemini tumedas mees, kuid säilitamisel selle kogus väheneb. Vitamiini kogus sõltub ka õietolmu kogusest mees. Soovituslik päevane meenorm on 60-120gr. millega ei rahuldata vitamiinide vajadust. Mees on ka vähesel määrel happeid.

100gr. mett annab 315kcal energiat!  See on samapalju kui 90gr. juustu kuid erinevalt juustust omastab inimene meest 100%.

Mett tuleb hoida jahedas 5-10 kraadi ja niiskuse eest kaitstuna kuna mesi on hügroskoopne ja neelab ümbritsevast niiskust. Mesi võib minna käärima. Miinustemperatuuril kaotab mesi osaliselt oma omadused. Meel on oma happe sisalduse tõttu olemas steriliseerivad omadused, näiteks säilib kala või liha mees kuni 4 aastat, suhkrumees vaid vaevalt kuu. Samuti ei hallita meenõud ja raamid kunagi sest meel on antimükoloogilised omadused.

Vaata mesindusvideosid:siit!

Loe mee raamatuid:

Evald Übi, Meeapteek, Külim, 2008 

Virgo Mihkelsoo, Toome tervise tagasi, 2008 (väga hea ja kasulik lugemine, soovitan lugeda eriti kui vajate tervenemiseks kohe tegutsemist, toetavad abinõud ka vältimatute meditsiinisliste protsesside läbimiseks) 

artikkel: Kode tõde mesindusest


Shopping:

  • http://www.deshima.eu/  parim orgaaniline tooraine, telli internetist kamba peale, saad tellimiskulud soodsamalt!
  • Nõmme turg Mesi: Nõmme turg, Veski Talu, Arvi Ja Sirje Mölderi mesi. Eriliselt hea ja väärtuslik on pressitud kanarbikumesi.

 

Retsepte ja nõuandeid mujalt maailmast:

101 cookbooks

Green Kitchen stories

My New roots